Deprecated: Creation of dynamic property menu::$content is deprecated in /home/jlasek/domains/polconn.com/public_html/classes/plugins/menu.php on line 19

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/jlasek/domains/polconn.com/public_html/classes/templateEngine.php on line 146
Polconn CSS - FAQ
logo

FAQ

Czy Polconn CSS jest pełnoprawnym organizatorem turystyki?

Tak. Nasza firma od początku działalności w 2005 roku jest koncesjonowanym organizatorem i pośrednikiem turystycznym wpisanym do Rejestru Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem 628.

 

Kto jest gwarantem ubezpieczeniowym firmy?

Polconn posiada turystyczne gwarancje ubezpieczeniowe firmy SIGNAL IDUNA.

 

Czy rzeczywiście osobiście znacie swoich kontrahentów, z którymi współpracujecie organizując imprezy turystyczne?

Tak, to prawda. Dzięki licznym podróżom, a także uczestnictwu w międzynarodowych targach branżowych, znamy osobiście większość naszych biznesowych partnerów.

 

Czy na Waszej stronie można zapoznać się z referencjami klientów, dla których organizowaliście wypoczynek?

Tak. Opinie Klientów o naszej firmie można znaleźć na stronie referencje.

 

Czym zajmuje się Polconn CSS oprócz działalności turystycznej?

Nasza firma jest również partnerem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB przy projekcie systemu ostrzegania pogodowego SMS dla żeglarzy w ramach portalu www.zagle.pogodynka.pl. Prowadzimy również Portal Komunikacji Ekologicznej www.zielonabandera.pl

 

Chcę otrzymać Waszą ofertę czarteru jachtu. Jakie informacje są Wam potrzebne?

Najlepiej skorzystać z gotowego formularza Zapytaj o czarter w którym zawarte są wszystkie potrzebne nam informacje na temat planowanego czarteru.

 

Jakie dokumenty i uprawnienia są wymagane do czarteru jachtu?

Najczęściej wystarcza dowolny patent żeglarski (np. Polskiego Związku Żeglarskiego). Na niektórych akwenach (np. w Chorwacji) do odbioru jachtu wymagane jest także posiadanie uprawnień VHF (licencja radiooperatora). W przypadku każdego czarteru jachtu, przekazujemy Klientowi komplet informacji o konkretnych wymogach i procedurach.

Od dokumentów i uprawnień ważniejsze są praktyczne umiejętności w manewrowaniu jachtem. Należy pamiętać, że armator może odmówić wydania jachtu, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do umiejętności skippera lub załogi.

W praktyce takie przypadki są bardzo rzadkie. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, by samodzielnie prowadzić jacht, zleć nam organizację rejsu. Znajdziemy dla Ciebie kompetentnego skippera, który z pomocą Twojej załogi poprowadzi jacht.

 

Jak wygląda procedura rezerwacji (czarteru) jachtu w Waszej firmie?  

Najpierw przesyłamy mailowo ofertę czarteru. Jeżeli któraś z propozycji jest dla Ciebie szczególnie interesująca, możemy dokonać wstępnej, bezkosztowej rezerwacji na kilka dni. Gdy podejmiesz konkretną decyzję, rezerwujemy dla Ciebie jacht i przesyłamy mailowo do wglądu umowę i warunki czarteru.

Po Twojej weryfikacji, oryginały dokumentów wysyłamy pocztą lub mailem na wskazany przez Ciebie adres.

Od podpisania umowy, masz około 14 dni na wpłatę zaliczki. Pozostałą kwotę za czarter jachtu wpłacasz około 30 dni przed rozpoczęciem rejsu.

 

Czy planując czarter jachtu mogę liczyć na pomoc Waszej firmy w opracowaniu trasy?

Oczywiście. W każdym przypadku przesyłamy naszym Klientom wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą zrealizować czarter w bezpieczny i ciekawy sposób.

 

Nigdy wcześniej nie czarterowałem jachtu. Który akwen polecilibyście na początek?

Jeżeli interesują Cię czartery na ciepłych wodach, optymalna na początek będzie Chorwacja. Rejon jest piękny, ciekawy żeglarsko i umiarkowanie wymagający, gdy uważnie śledzi się prognozy pogody.

Jeżeli Twoja załoga ma już więcej doświadczenia żeglarskiego, możecie zacząć od Grecji. Ten akwen jest również fantastyczny, ale potrafi być bardzo wymagający (szczególnie Cyklady) z uwagi na silne wiatry i mniej bogate zaplecze techniczne na wyspach.

Rewelacyjnym kierunkiem egzotycznego czarteru jachtu są Karaiby.

 

Jak wygląda kwestia transportu na miejsce czarteru? Czy jesteście w stanie zorganizować go dla naszej załogi?

Oczywiście. Pośredniczymy w organizacji transportu lotniczego, autokarowego i promowego do portów zaokrętowania/wyokrętowania.

 

Chcemy wyczarterować jacht i pływać z małymi dziećmi. Czy są jakieś specjalne wymagania w związku z tym?

Nie ma. Ważne jest, abyśmy wiedzieli wcześniej o takich planach, by armator na miejscu przygotował odpowiedni sprzęt (mniejsze kamizelki ratunkowe, siatka ochronna wokół sztormrelingów etc.).

 

Czy na pokład czarterowanego jachtu możemy zabrać naszego psa?

Zdecydowana większość firm czarterowych nie zezwala na trzymanie zwierząt na pokładzie. Na życzenie Klientów sprawdzamy to za każdym razem przed czarterem.

 

Chcemy zawiesić na czarterowanym jachcie polską banderę i nasze proporce klubowe. Czy będzie to możliwe?

Oczywiście, to częsta praktyka. Należy je tylko umieścić na jachcie w odpowiednim miejscu przewidzianym przepisami i etykietą jachtową.

 

Czy zamiast zwrotnego depozytu istnieje możliwość jego ubezpieczenia?

Tak. Coraz więcej firm czarterowych ma w swojej ofercie gotowe pakiety ubezpieczeń bezzwrotnych depozytu. W pozostałych przypadkach można skorzystać z oferty firm ubezpieczeniowych. Przekazujemy na życzenie Klienta odpowiednie informacje przed czarterem.

 

Czy na czarterowanym jachcie jest Internet?

Coraz częściej tak. Niektóre firmy czarterowe (przede wszystkim w Chorwacji) dodają taką usługę do swojej oferty. Jeżeli dostęp do Internetu jest dla Ciebie istotny, prosimy o przesłanie do nas takiej informacji zanim rozpoczniemy procedurę rezerwacji.

 

Czy na jachcie są warunki do gotowania?

Oczywiście! Wszystkie czarterowane jachty posiadają pełne wyposażenie kuchenne umożliwiające przygotowywanie posiłków. W niektórych przypadkach (np. na Karaibach) można na jacht zamówić również grill.

 

Czy muszę mieć doświadczenie żeglarskie na morzu, by wziąć udział w organizowanych przez Was rejsach?

Absolutnie nie! Wystarczy chęć uczestnictwa w wyprawie i pozytywne nastawienie. Istotne jest jednak, by nasz skipper wiedział przed rozpoczęciem rejsu jakie jest Twoje doświadczenia żeglarskie i oczekiwania. Reszta pozostaje w jego doświadczonych rękach.

 

Co zabrać ze sobą na rejs?

Na pewno paszport/dowód osobisty, kieszonkowe i kilka innych rzeczy, o których szczegółowo piszemy tutaj.

 

Nie mam doświadczenia na morzu. Na lądzie mam za to objawy choroby lokomocyjnej. Czy to oznacza, że podczas rejsu mogę mieć chorobę morską?

Jeśli występują u Ciebie na lądzie objawy choroby lokomocyjnej, prawdopodobieństwo choroby morskiej jest równie duże. Bez obaw jednak! Choroba morska nie musi zdominować Twojego wypoczynku na wodzie. Przede wszystkim, stając na pokładzie nie koncentruj się na potencjalnej chorobie, ale raczej pomyśl o pozytywnych stronach żeglarskiej przygody, które na Ciebie czekają!

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat choroby morskiej, zapraszamy tutaj.

 

Czy organizujecie transport do miejsca zaokrętowania?

Tak. Podobnie jak w przypadku czarterów jachtów, także dla naszych załóg na rejsy morskie pośredniczymy w organizacji transportu lotniczego, autokarowego i promowego do portów zaokrętowania/wyokrętowania.

 

Czy na wodzie podczas Waszego rejsu można pić alkohol?

Jeśli są to rejsy z kilkudniowymi przelotami, wymagające systemu wacht - alkohol może być spożywany wyłącznie w portach. Na ciepłych wodach, w łagodnej scenerii, nie zabraniamy picia alkoholu podczas żeglugi, ale tylko w UMIARKOWANYCH ilościach i zawsze za wiedzą i zgodą skippera jachtu.

Jeżeli skipper uzna, że Twoje zachowanie pod wpływem alkoholu stanowi lub może stanowić zagrożenie, będzie zmuszony usunąć Cię z załogi.

 

Jeżeli masz dodatkowe pytania - skontaktuj się z nami!